Rady, které se vám budou při skladování ovoce hodit
Tak třeba vám tento článek s vašimi problémy poradí a dokáže přednést několik rad a tipů, jak takové ovoce uchovat v pořádku a bez úhony. Kvalitní domácí ovoce se vám totiž bude v kuchyni vždycky hodit a použijete jej při přípravě mnoha skvělých pokrmů, kterým dodá tu pravou jedinečnou chuť, jakou může mít jen ovoce vypěstované doma na vlastní zahrádce. Základem je uvědomit si, který ze způsobů skladování bude pro ovoce nejvhodnější. Ne všechny plody je totiž možné mrazit, a ne všechny plody je možné ponechat v přepravkách svému osudu.
V tomto článku se však právě na skladování v přepravka zaměříme a budeme mluvit převážně o tom, jak skladovat a uchovávat pevné plody, které jsou k tomuto účelu vhodné a vydrží klidně celou zimu. Většina takových plodů se skladuje v chladné a temnější místnosti, a právě k tomuto účelu vám skvěle poslouží sklep. Pro správné skladování je nutné, aby teplota ani vlhkost výrazně nekolísala, protože kolísání teplot není tím nejlepším, co svému celoročnímu úsilí vypěstovanému na zahrádce vlastníma rukama můžete dopřát. Zároveň je důležité, aby v takové místnosti nebylo možné, že bude ovoce napadení hmyzem či škůdci, kteří jej naprosto znehodnotí.
A teď už k samotnému ovoci. To je vhodné před skladováním očistit, ale rozhodně ne vodou. Jinak se totiž může začít kazit. Umisťujte jej do nádob, ve kterých může proudit vzduch – pevné uzavřené bedny s víkem rozhodně nejsou dobrým nápadem. Mnoho druhů ovoce je vhodné skladovat pouze v jedné vrstvě, protože jinak se může také začít kazit mnohem rychleji. Nepěkné a nezdravě vypadající plody odstraňte, mohly by totiž rozšířit hnilobu či ovocnou chorobu a tím celou úrodu zkazit. Tak co, pustíte se do skladování ovoce ve sklepě i vy? Jestli ano, věřte, že chybu určitě neuděláte, protože uskladnění ovoce se v kuchyni vždy hodí.