Proč se nám tolik líbí nízké bungalovy
Bungalov je takové škaredé slovo a ve vaší mysli může vyvolávat smíšené pocity. Mohlo by navozovat pocit čehosi méněcenného či provizorního, v podobném duchu, jak se přespává v dřevěných chatkách v některých kempech. Tento výraz však získal na popularitě díky některým vlastnostem domů, jejichž tvar je velmi svérázný, nezaměnitelný, ovšem který nemá nic společného s provizoriem. Proč raději sázet na bungalov a dát mu přednost před patrovou stavbou?
Žádné schodiště – chůze po schodech je velmi zdravá a lze ji doporučit každému z vás namísto jízdy výtahem (samozřejmě s ohledem na zdravotní stav). Proto vám můžeme vřele doporučit častěji navštěvovat rozhledny a podobné objekty s dlouhým, táhlým venkovním schodištěm (například zámecké schody v Praze na Malé Straně. Anebo pokud navštěvujete vaše přátele, co bydlí v panelovém sídlišti v pátém patře, je zdravější vyšlápnout si těch devadesát schodů pěkně po svých. Ovšem pokud jste unavení, vysportovaní, přetažení ze zaměstnání či z pracovního výkonu na zahradě, přijde vhod bytové uspořádání v jedné lajně. K odpočinku a relaxaci je bungalov jako stvořený, protože z kuchyně do ložnice nebo z ložnice na toaletu je to jen pět metrů po rovině.
Estetika – všimli jste si některých okrajových částí měst či příměstských satelitů, jek tu rostou, jako houby po dešti, patrové novostavby. Vypadají někdy jako malé tvrze či zámky, ale vzhledem k tomu, že jsou posazené na malých parcelách blízko sebe, vypadá to tu jako v betonové džungli. Běžte se někdy podívat pro změnu do nějakého přímořského letoviska, například do Maspalomas, tam jsou také domy relativně blízko sebe, ale poněvadž se jedná o bungalovy, vypadá to mnohem lépe. Nepřipadáte si tu jako sevření či uzavření ve sklenici, ale máte větší pocit svobody a volnosti, a to je přece smysl života, není-liž pravda.