Proč raději vířivku, než bazén
Nepotřebujete žádný hangár či přistávací plochu – někteří lidé vyžadují mít na zahradě obrovský bazén, v němž by se dalo plavat podobně, jako v plaveckém krytém areálu, tím pádem je k tomu zapotřebí také odpovídající volná plocha na soukromém pozemku. Sice nemusí být tak velká, jako přistávací dráha sportovního letiště, ale přece jen to nemůže zas být běžná malá zahrádka kolem rekreační chaty. S vířivkou žádné kompromisy tohoto typu dělat nemusíte, s tou se vejdete snad na každý pozemek. Nehledě na to, že ji lze umístit na místo s nejzajímavějším výhledem a pobyt ve vířivé lázni bude o to působivější.
Malá spotřeba vody – napustit velký bazén, to jsou hektolitry vody, a při dnešních cenách je dopouštění odpařené vody z velké nádrže poměrně velkou a hlavně zbytečnou zátěží pro naši kapsu. S vířivkou to řešit nemusíte, její provoz je výrazně levnější, včetně kyslíkových tablet do vířivky, ovšem musíte zas počítat s vyšším odběrem elektřiny, jenže to má svůj obrovský význam:
Víření vody dělá zázraky – máte-li na zahradě velký plavecký bazén, voda v něm je stojatá (pokud ji neopatříte masážními tryskami, jako ve vířivce, nebo protiproudem a různými chrliči. Stojatá voda nemá v sobě žádnou dynamiku, ale jestliže ji uvedete do pohybu, pak je to jeden z nejúčinnějších masážních prostředků. Masáže uklidňují nervy, brzdí stres a celkově působí ozdravným procesem na psychiku i fyzické tělo.
Vířivka pro pět – pořádáte narozeninovou párty a zvete na ni vaše přátele? Pak je pozvěte do vířivky, v plavkách pod vodou to bude úplně jiný zážitek, než u stolu s utaženou kravatou na krku. A občerstvení? To si můžete nachystat a mít jej při ruce na odkládacím servírovacím stolku přímo vedle sebe, takže tu o nic nepřijdete. Takto se tu můžete bavit i večer nebo v noci, stačí pořídit vhodné osvětlení, a brzdou nemusí být ani nepřízeň počasí a nízká teplota ovzduší.